Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?
Kontaktujte nás
Projekt navazuje na neinvestiční projekt NCLG, uvedený v Cestovní mapě ČR velkých infrastruktur a na investiční projekt NCLG v rámci výzvy č. 02_16_013 pro Výzkumné infrastruktury v prioritní ose 1 OP. Projekt doplňuje potřebné přístrojové vybavení NCLG. Přístroje plánované v rámci projektu rozšíří sekvenační kapacity NCLG, zvýší kapacity v analýze dat a datových skladů a nahradí některé morálně zastaralé přístroje a laboratorní přístroje nutné k přípravě a skladování sekvenačních knihoven.
Hlavním cílem projektu je zlepšení podmínek pro výuku spojenou s výzkumem a pro rozvoj lidských zdrojů v oblasti výzkumu a vývoje na UK podporou mezinárodní mobility výzkumných, technických a administrativních pracovníků. Prostřednictvím mobilit dojde k posílení profesního růstu těchto pracovníků a zároveň k rozvoji UK v oblasti lidských zdrojů.
Projekt je realizován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, výzvy č. 02_16_026 Dlouhodobá sektorová spolupráce v prioritní ose 1 – Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací.
Lépe pochopit, jak roste nádor a proč se tvoří metastáze. Úkol pro nové Centrum nádorové ekologie.
Projekt řeší výzkum mezibuněčných interakcí v nádorovém ekosystému jako důležitého parametru šíření nádoru organismem. Cílem je pochopení těchto interakcí, zpřesnění diganostiky a příprava nových molekulárních inhibitorů, které s terapeutickými cíli zasahují do mezibuněčné výměny informací.
Projekt se zaměřuje na posílení strategických pilířů rozvoje UK v Praze, mezi které patří (i) institucionální nastavení podmínek řízení a rozvoje lidských zdrojů v souladu s mezinárodními pravidly kvality a HR Award, (ii) nastavení interního hodnocení kvality dosahovaných výsledků vědecké činnosti a (iii) rozvoj aktivit institucionálně zaměřených na popularizaci a další využití výzkumných výsledků realizovaných na UK. Výsledkem bude efektivní nastavení strategických procesů rozvoje univerzity.
Hlavním cílem projektu je zlepšení podmínek pro výuku spojenou s výzkumem a pro rozvoj lidských zdrojů v oblasti výzkumu a vývoje na Univerzitě Karlově podporou mezinárodní mobility výzkumných pracovníků. Prostřednictvím příjezdů post-dok a zkušených vědeckých pracovníků ze zahraničí a výjezdů českých vědeckých pracovníků-juniorů a seniorů na pracovní pobyty na zahraničních výzkumných institucích dojde k posílení profesního růstu těchto pracovníků a zároveň rozvoji UK v oblasti lidských zdrojů.
Cílem projektu je zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím modernizace a pořízení vybavení u pražských fakult a součástí Univerzity Karlovy v průřezových oblastech a v návaznosti na inovaci bakalářských a magisterských studijních programů v souladu s požadavky trhu práce.
Cílem projektu je zvýšení kvality vzdělávání na UK a profilace vzdělávacích aktivit tak, aby byla zajištěna jejich relevance pro trh práce. Bude realizována úprava obsahů stávajících studijních programů a posílení praktické výuky pregraduálního studia.
Cílem projektu eBiofyzika je inovovat metody výuky a pořídit inovované laboratorní vybavení na všech lékařských fakultách UK a přispět tak ke zvýšení kvality vzdělávání lékařské biofyziky s pomocí moderních prvků mobilních a ICT systémů.
Cílem projektu BBMRI je rozšířit spektrum získávaného biomateriálu, optimalizovat a standardizovat postupy jeho primárního zpracování a dlouhodobého skladování. Dále se projekt zabývá výzkumem v oblasti etiopatogeneze nádorových a nenádorových chorob.
Projekt je realizován s partnery 2. LF, LF Plzeň, MU Brno, FN Brno, UP Olomouc. Cílem je doplnit přístrojové vybavení NCLG a díky těmto přístrojům shromažďovat dostupná genotypová data a vybudovat referenční databázi genetické variability české populace.
Cílem projektu je dále rozvíjet univerzitní inovační síť prostřednictvím tzv. skautů (pro přírodní a lékařské obory), resp. koordinátorů přenosu poznatků (pro humanitní obory). Univerzitní inovační síť (UIS) vznikla v roce 2014 v rámci projektu KREDO a dále ji v roce 2015 financovalo CPPT.