Erasmus pro studenty PhD. studia

Ph.D. studenti vyjíždějí v rámci Erasmu nejčastěji na praktickou stáž na univerzitu/pracoviště, které si vyhledají sami či ve spolupráci se školitelem.

Studenti doktorského programu se mohou v případě dostupných finančních prostředků a dovolují-li to termíny příslušné zahraniční univerzity hlásit v průběhu celého akademického roku.

Student doktorandského cyklu může vyjíždět:

a) na klasický Erasmus 2-12 měsíců

stipendium 540 - 810 EUR/měsíčně dle destinace a typu mobility (studijní pobyt či praktická stáž), sazby stipendií pro akademický rok 2024/2025 zde: 104454:

b) na krátkodobý Erasmus 5-30 dní

Výše stipendia na den (nezáleží na cílové zemi):

1. - 14. den

79 Eur

15. - 30. den

56 Eur

U krátkodobého Erasmus lze stipendium udělit také na cestu. To znamená na jeden den před začátkem mobility a jeden den po skončení mobility. Od akademického roku 2024/2025 je nově zavedeno stipendium na cestovní náklady:

"Vzdálenost" je stanovena jako přímá vzdálenost mezi hlavním sídlem vysílající a přijímající instituce.

Distance Calculator pro určení vzdálenosti

Toto stipendium může být ještě navýšeno o sociální stipendium 100 Eur u pobytů na 1 - 14 dní či 150 Eur u pobytů na 15 - 30dní.

Na Erasmus lze vyjíždět i opakovaně, mezi jednotlivými krátkodobými PhD pobyty musí být minimálně jeden měsíc pauza.

Administrativní postup:

• Student si domluví přijetí na Erasmus mobilitu na přijímající instituci.

• Student vyplní přihlášku, nechá si ji podepsat školitelem a společně se souhlasem přijímající instituce (akceptační email či invitation letter) dodá na Zahraniční oddělení Mgr. Anně Jezberové anna.jezberova@lf1.cuni.cz

Dokumenty po návratu z pobytu:

• Hodnotící zpráva z mobility na 1 stranu A4 (stručný popis náplně mobility podepsaný přijimající institucí) nebo v případě stáže lze využít tento dokument: Traineeship certificate

• 2 závěrečné zprávy: EU Survey (automaticky generovaný email od Evropské komise), CharlesAbroad