Novým proděkanem pro mezinárodní studium v anglickém jazyce se stal Michal Vrablík

104468Absolvent 1. LF UK je internistou se zaměřením na lipidologii a preventivní kardiologii. Ve výzkumu se věnuje genetické determinaci dyslipidemií a aterosklerózy. Působí na III. interní klinice – klinice endokrinologie a metabolismu 1. LF UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

V letech 2005–2006 se zúčastnil projektu Healthy Heart Program v kanadské St. Paul‘s Hospital. Přednáší na mezinárodních kongresech, je autorem řady odborných prací a členem mnoha mezinárodních odborných společností. Na 1. LF UK vyučuje v českém i anglickém jazyce, má zkušenosti s organizováním výuky a její modernizací a také s postgraduálním vzděláváním u nás i v zahraničí. „Budu usilovat o to, aby naši studenti byli úspěšní v medicíně i v životě,“ říká Michal Vrablík o své nové roli proděkana.